Такмичење ДАБАР

Такмичење ДАБАР

Дабар је међународно такмичење из рачунарске и информатичке писмености за ученике основних и средњих школа. Његов главни циљ је повећање интересовање ученика за рачунарство и информатику. Ово такмичење је одржано у суботу, 07. фебруара 2015. године у Средњој школи за информационе технологије – ИСХС у Београду.

Такмичење је намењено ученицима заинтересованим за различите области рачунарства и информатике. Нагласак је на програмирању и техничким знањима, али и општим тема и решавању конкретних проблема.

Такмичење се одвија у четири категорије, које су везане за узрасту ученика и разред који похађају:

  1. Дабарчић (5. до 6. разреда основне школе);
  2. Млади Дабар (7. до 8. разреда основне школе);
  3. Дабар (1. и 2. разред средње школе);
  4.  Старији Дабар (3. и 4. разред средње школе).

 

Из Србије се ове године у такмичење укључило 20.817 ученика, a из наше школе учествовало је укупно 174 ученика:

  • 98 ученика у категорији Дабарчић (5. и 6. разред)
  • 35 ученика у категорији Млади Дабар ( 7. и 8. разред)
  • 41 ученик у категорији од 1. до 4. разреда

 

Ученици Бингулац Марко(52) и Александар Николић(82), свако у својој категорији, пласирали су се на Државни ниво такмичења и освојили Бронзано одличије – треће место. 

 

Више фотографија погледајте у ГАЛЕРИЈИ

 

Резултати такмичења за школску 2014/2015. школску годину

1.Општинско такмичење из Енглеског језика

• Марија Обрадовић     81, 3. место

• Анђелка Радошевић  81, 3. место

• Миња Ћупурдија       82, 3. место

 

2. Општинско такмичење „Књижевна олимпијада”

• Марта Ђорђевић             71, 1. место

• Миња Ђупурдија            82, 1. место

• Александра Девеџић      82, 3. место

 

 

 

3.Општинско такмичење из Хемије

 

• Вања Марковић               81, 3. место

 

  

4. Општинско такмичење у малом фудбалу

Млађа  екипа девојчица  5. и 6. разреда, освојено 2. место

• Дуња Мирков

• Тамара Керезовић

• Тијана Керезовић

• Маша Карловчан

• Младена Пантић

• Јелена Станисављевић

• Мила Дутина

• Јана Радукић

• Александра Радичевић

• Лена Карловчан

• Наталија Лаушевић

• Катараина Бирг

• Адриана Ђоковић

 

5. Општинско такмичење „Сребрна сирена”

 

• Емилија Синадиновић        52, 1. место категорија солиста

• Миња Ђупурдија и Маја Алексић  82, 1. место категорија дуета

 

6. Општинско такмичење у малом фудбалу

Млађа екипа дечака 5. и 6. разреда, освојено 2. место

• Милан Глушац 

• Никола Јовановић

• Огњен Мраовић

• Урош Марковић

• Бојан Аџић

• Алекса Пајић

• Марко Вучићевић

• Вукашин Николић

• Андреј Грубер

• Вук Трифуновић

 

7. Општинско такмичење из Физике

 

• Алекса Андријашевић            62, 3. место

 

8 .Међународно такмичење из рачунарске и информатичке писмености „Дабар”

 

• Марко Бингулац                   52, 3. место

• Александар Николић            82, 3. место

 

9.Општинско такмичење из Српског језика

• Марко Бингулац                    52, 1.место

• Милица Милосављевић         51,  2. место

• Елена Петровић                     51,  3. место

• Ивана Јефтић                         62, 2. Место

• Милош Дамјановић                61, 2. место

• Миња Ћупурдија                    81, 1. место

 

10. Општинско такмичење из Историје

 

• Андријашевић Алекса            61, 3. место

• Комановић Марија                 52, 2. место

• Новаковић Мина                    52, 3. место

 

 

ТАКМИЧЕЊА ШКОЛСКЕ 2013/2014. ГОДИНЕ

ОПШТИНСКА ТАКМИЧЕЊА

 

СРПСКИ ЈЕЗИК

* V разред:                      

1. Шарановић Александра V2 – 3. мест

2. Ивана Јефтић V2 – 2. место

* VI разред:                      

1. Анђела Ковачевић VI2 – 3. место

* VII разред:                    

1. Ћупурдија Мина VII2 – 3. место

* VIII разред:                    

1. Ранисављевић Маја VIII1 – 2. место

 
* Књижевна олимпијада
* Градско такмичење:
 
1. Ћупурдија Мина VII2 – 3. место
2. Ребека Николић VIII2 – 3. место
 
* Републичко такмичење:
      
1. Ћупурдија Мина VII2 – 3. место
                                                
Литерарни конкурси и смотре
 
* Мајски песнички сусрет
1. Милица Урошевић VI2 – 2. место
 
 *Рецитатори
1. Милутин Јоцић VIII3 – 1. место
 
ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК
* VIII разред
 1. Гатарић Ања VIII3  3. место
 
РУСКИ ЈЕЗИК
* VIII разред

1. Маја Ранисављевић  VIII1 – 1. место

 

ЛИКОВНА КУЛТУРА

* Велики час цртања

1. Екипа старијих разреда  2. место

* Градски конкурс Чувајмо приподу, природа злата вреди

1. Мирков Марта VIII2  1. место

2. Ђоковић Елена Марта VII1  похвала

 

МУЗИЧКА КУЛТУРА

* „Најраспеваније одељење“  IV2, 1. место и награда за аранжман и интерпретацију;

* Дуети

1. Милутин Јоцић и Исидора Синадиновић –1. место
2. Миња Ћупурдија и Маја Алексић – 1. место
3. Емилија Синадиновић и Јана Стојановић – 1. место
4. Маја Трајковић и Сташа Ћупурдија – 1. место
 
* Терцети
Милутин Јоцић, Исидора Синадиновић и Миња Ћупурдија – 1.   место
 
* Солисти        
1. Милутин Јоцић – 1. место
2. Исидора Синадиновић – 1. место
3. Емилија Синадиновић – 1. место
4. Ана Николић – 1. место
 
ИСТОРИЈА
 

* VII разред

1. Јелисијевић Александра VII2 –2. место

* VIII разред

1. Мирков Марта VIII2 – 3. место

 

ФИЗИКА

1. Елена Ђоковић – 1. место

 

МАТЕМАТИКА

* III разред

1. Давид Крстић III1 – 3. место

2. Мила Манчић III2  1. место

3. Милица ЂорђевићIII2  2. место

4. Секулић Марко III2 – 2. место

5. Луковац Урош III2  3 .место

* IV разред

1. Jана Стојановић IV2 – 3. место

* V разред

1. Александра Шарановић V2  3. место

 

ХЕМИЈА

* VII разред:

1. Девеџић Александра VII2 – 3. место

2. Марковић Вања VII1 – 3. место

 

БИОЛОГИЈА

* V разред

1. Тијана Керезовић V2 – 3. место

2. Алекса Андријашевић V1  2. место

3. Милош Дамјановић V1  2. место

 * VII разред

1. Елена Ђоковић VII1  3. место

* VIII разред

1. Банковић Немања VIII1  2. место

2. Жикић Софија VIII2 – 2. место

3. Михајло Богдановић VIII2 – 2. место

 

ТЕХНИЧКО ОБРАЗОВАЊЕ

* Ракетно моделарство

Чабаркапа Димитрије VIII3 – 3 .место

 

ФИЗИЧКО ВАСПИТАЊЕ

*Рукомет, дечаци – VII и VIII – 3. место
         
*Одбојка, дечаци – VII и VIII – 2. место
 
*Атлетика
300м Стриковић Сара – 3. место
300м Ранисављевић Маја – 2. место
600м Дачић Вања – 3. место
Скок у даљ девојчице  Миленковић Сара  3. место
Скок у вис девојчице Ђоковић Елена Марта  1. место
Штафета 4*100м девојчице , VII и VIII – 2. место
Укупни екипни пласман девојчице VII и VIII – 2. место
Скок у вис дечаци V и VI Јакшић Михајло – 1. место                Скок у вис дечаци  VII и VIII Станковић Зоран – 3. место
Бацанје кугле дечаци V и VI Николић Вукашин – 3. место
Штафета 4*100м дечаци V и VI  – 1. место
Укупни екипни пласман дечаци V и VI – 1. место
100м  дечаци V и VI Тошић Дарко – 2. место
Скок у даљ дечаци V и VI Милићевић Лазар – 1. место

 

 

ГРАДСКА

МУЗИЧКА КУЛТУРА

*Најраспеваније одељење – IV2  3. место и награда за аранжман и интерпретацију;
  
* Дуети
1. Милутин Јоцић и Исидора Синадиновић – 1. место
2. Миња Ћупурдија и Маја Алексић – 1. место
3. Емилија Синадиновић и Јана Стојановић – 1. место 
 
* Терцети
Милутин Јоцић, Исидора Синадиновић и Миња Ћупурдија – 1. место
 
* Солисти        
1. Милутин Јоцић – 1. место
2. Исидора Синадиновић – 1. место
3. Емилија Синадиновић – 1. место
 
 
БИОЛОГИЈА
 
* V разред
 1. Алекса Андријашевић – 2. место
 2. Милош Дамјановић – 2. место
       
* VIII разред
1. Жикић Софија VIII2 – 2. место
 
СРПСКИ ЈЕЗИК
 
* Књижевна олимпијада
 
1. Ћупурдија Мина VII2 – 3. место
2. Ребека Николић VIII2 – 3. место
 
РУСКИ ЈЕЗИК
1. Маја Ранисављевић VIII1  2. место
 
 
ФИЗИЧКО ВАСПИТАЊЕ
* Стони тенис

* Градско такмичење

1. Марија Стајић VIII2  1. место

2. Укупни екипни пласман  Доситеј Обрадовић  2. место

* Републичко такмичење

1. Марија Стајић VIII2  3. место

 

 
 

ТАКМИЧЕЊА ШКОЛСКЕ 2012/13. ГОДИНЕ

       Према статистичким подацима могло би се рећи да иза наших ученика стоји изузетно успешна школска година.

       На општинским такмичењима из свих предмета имали смо укупно 144 ученика, односно екипа или наступа, што је 32.51% од укупног броја ученика. Од тога је награђено 88, што је 19.86%. На градским такмичењима смо имали 146 наступа (поједина такмичења немају општински ниво!), то је 32.96%, а награде су донела 60 наступа - 13.54%. Ниво републичког такмичења бележи 17 наступа (3.84%), од чега је награђено 11 (2.48%). Пласман од 1. до 3. места на републичким такмичењима има 7 ученика, што је 1.58% од укупног броја ученика. Овим је испуњен услов за највишу оцену остварености у области такмичења.

       Посебно вредан податак за нашу школу је чињеница да смо укупно имали 307 наступа на свим нивоима, од чега је награђено 159. Ово је изузетно велики број награда за школу која има само 443 ученика.

Опширније: ТАКМИЧЕЊА ШКОЛСКЕ 2012/13. ГОДИНЕ

ТАКМИЧЕЊА 2011/2012. ГОДИНЕ - ОПШТИНСКА

Физичко васпитање

  • Мушка одбојкашка екипа је освојила 3. место на општинском такмичењу.
  • Ученик Филип Стајић је заузео прво, Марија Стајић друго, а екипа ( Филип Стајић, Саша Ђоковић ) друго место на Првенству Београда у стоном тенису.
  • Сара Миленковић- скок у вис – 1. место;
  • Елена Марта Ђоковић – скок у даљ – 2. место;
  • Нада Опачић – 600м – 3. место ;
  • Маја Ранисављевић, Миа Грубер, Сара Миленковић, Вања Дачић – штафета 4х100 – 3. место;
  • Александар Голубовић – бацање кугле – 2. место ;
  • Јелена Кокољ – 100м – 2. место;
  • Теодора Керезовић 600м – 2. место ;
  • Ивана Маодуш – скок у вис – 2. место;
  • девојчице екипно – атлетика – 2. место.
  • Женска фудбалска екипа – 2. место

Опширније: ТАКМИЧЕЊА 2011/2012. ГОДИНЕ - ОПШТИНСКА

Ви сте овде: Home ТАКМИЧЕЊА